Néhány dolog, amit ne csinálj, ha azt akarod, hogy szeressenek a munkahelyeden

Egy baráti beszélgetés és egy cikk elolvasása elindított bennem egy gondolatot. Az elmúlt 15 évben, amióta irodában, emberekkel dolgozom együtt, sok mindent megtapasztaltam. Ami az összes cégnél, ahol tevékenykedtem, problémát jelentett a dolgozóknak, az a kollégák idegesítő szokásai voltak.
Ebből a gondolatsorból kiindulva összegyűjtöttem néhány olyan szokást, ami mindenkinél kiverte a biztosítékot. Amenniyben magadra ismersz, az csak a véletlen műve, nem rólad szól, de azért gondolkodj el rajta!
1. Késés
Elkésni egy megbeszélésről, késve kezdeni egy meetinget, a legnagyobb hibák közé sorolható. Vezetőként tartani kell a kezdési időpontokat, de elég lehangoló, ha csak a társaság fele érkezett meg időre. Ilyenkor nehéz eldönteni, hogy elkezdjük-e, és a csapat egy része lemarad az információkról, vagy várunk a későkre, amivel viszont a porba alázzuk a pontosan érkezőket. Figyelembe véve, hogy tisztelni kell azokat a kollégákat, akik időben érkeztek, kezdjük el a megadott időben a meetinget.
Nem vezetőként viszont halmozott hiba a késés. Egyrészt rossz képet mutatunk magunkról a vezető felé, másrészt kivívjuk a kollégák jogos rosszallását, és még a fontos információkról is lemaradhatunk. Tehát senki ne késsen!

2. Harsány magatartás, rendetlenség
Nincs nagy rajongó táboruk a munkahelyeken azoknak a kollégáknak sem, akik harsányan, hangosan mondják el a véleményüket, ötleteiket, akik szinte kiabálva telefonálnak. Figyelembe kell venni, és tiszteletben kell tartani, hogy akár 20-30 ember is dolgozhat egy irodában, a néhány hangoskodó zavarja a többiek munkáját, koncentrációját. Megsértődni pedig nem kell, ha rád szólnak, inkább nézd meg, hogy valóban így viselkedtél-e. És amennyiben igen, akkor halkan, csendben irány mosogatni. Ugyanis ami nehezen tolerálható még, az a közös konyhában magad után hagyott kupi. Tapasztalatból mondom, hogy felnőtt emberek, ahogy belépnek a munkahelyükre, elfelejtenek mosogatni vagy a hűtőből kidobni a romlott ételt. Megítélésedet erősen rombolja, ha mindig ott hagyod a kávéscsészédet, vagy akár a szendvicsed, mely néhány hét után önálló életre kell, de te inkább elfordulsz tőle, ahelyett, hogy kidobnád.

3. Más félbeszakítása vagy túl sok beszéd
Már gyerekkorunkban arra neveltek bennünket, hogy ne vágjunk a másik szavába. Amennyiben ez a tanítás felnőtt korodban is benned maradt, akkor alkalmazd. Szemtelenség mást félbe szakítani, illetve a legjobb bizonyíték arra, hogy nem érdekel, amit a másik mond. Vezetőként nem engedheted meg magadnak, hogy ne hallgasd meg a kolléga problémáját, de természetesen itt szigorúan a munkához kapcsolódó helyzetekről van szó. Két kollégának is illik meghallgatni egymást, de itt is fennáll az a helyzet, hogy ha nem üzleti tartalmú beszélgetésről van szó, és neked nincs időd meghallgatni, akkor udvariasan kérd meg rá, hogy egy mindkettőtöknek alkalmas időpontban fejezzétek be ezt a beszélgetést. Fontos, hogy kollégák a magánjellegű problémáikat is meg tudják beszélni egymással, amikor annak eljön a helye és ideje.

+1 Energiavámpír
Léteznek! Ezt a plusz egy pontot tudatosan a 3. pont utánra hagytam. Ismétlem, hogy a munkával kapcsolatos beszélgetéseket illik meghallgatni, nem félbeszakítva a kollégát. De nem szabad átesni a ló túloldalára. Ne terheld állandóan a többieket a magánéleti problémáiddal, a sztoriaiddal, vagy esetleg azzal, hogy mi történt veled tegnap, milyen műsort láttál a tévében. Mindent a maga idejében. Lehet, hogy meglepő, de vannak olyanok, akik dolgozni járnak be a munkahelyükre, és őket rendkívül zavarhatja az állandó, ám felesleges beszélgetés. Ezeknek a sztoriknak a munka utáni sörözésen, vagy a csapatépítő partikon van az ideje. Azonban ha te állandóan lógsz a másikon, akkor ne lepődj meg, ha hamarosan nagy ívben el fognak kerülni a kollégáid.